Weronika Szatkowska

Weronika Szatkowska

Język kikamba i kultura afrykańska, Język koreański, Budowanie instrumentów perkusyjnych

Drżąca z niecierpliwości przed kolejnym, niecodziennym wyzwaniem hiperaktywna studentka. Miłośniczka języka hiszpańskiego, koreańskiego, ruchu oraz muzyki na żywo. W przerwach między kolejną autostopową podróżą, bębnowym jammem muzycznym i wyprowadzaniem ludzi w góry w ramach Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie, pojawia się na zajęciach dla studentów koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Wspólne śpiewy łemkowskich pieśni w chałupie na Ukrainie przy dwudziestostopniowym mrozie, wizytówka od zawodowego woziciela warzyw z Bangladeszu, penetrowanie jaskiń ze słowackimi speleologami i nauka matematyki w kenijskiej szkole podczas wolontariatu w Afryce – nie da się określić kształtu jaki ostatecznie przybierze jej podróż. Może ziarno nieprzewidywalności, może obcowanie z żywą, autentyczną kulturą, a może nieskończona ilość pięknych miejsc do odkrycia sprawia, że nie potrafi zerwać z tym nałogiem i wciąż pakuje plecak od nowa. Uwielbia ludzi, stąd pasja do języków – hiszpański, angielski, koreański, dogada się też po francusku. Aktualnie czai się na język rosyjski i przygotowuje na wyprawę pieszo-rowerową do Kirgistanu, Chin i Korei.

Emilia Witowska

Emilia Witowska

Taniec nowoczesny

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Już jako uczennica odtwarzała dziecięce partie w baletach wystawianych przez Teatr Wielki – Operę Narodową. Po ukończeniu szkoły należała do Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” i tańczyła w Teatrze Muzycznym ROMA w spektaklach „UPIÓR W OPERZE” oraz „DESZCZOWA PIOSENKA”.

Uczestniczyła w wielu warsztatach musicalowych i tanecznych – m.in. z tańca klasycznego, jazzu, Broadway jazzu czy stepowania – tak w kraju jak i za granicą. Prowadziła także zajęcia taneczne w jednym z warszawskich przedszkoli. Uważa, że sprawnemu ciału niezbędny jest sprawny umysł, dlatego podjęła studia na Uniwersytecie Warszawskim z Kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej oraz z Andragogiki. Jest także członkiem zarządu i aktywnym działaczem Warszawskiego Koła Andragogicznego. Uwielbia podróże i języki obce.

Damian Gruza

Damian Gruza

Eksperymenty

Od najmłodszych lat świat pasjonował go swoją złożonością i za wszelką cenę próbował poznawać rządzące nim prawa. Doskonale wie jak ważne jest, by trafić na mentora, który potrafi zaciekawić daną dziedziną. Obecnie swoje zainteresowania kontynuuje na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Wychodzi z założenia – swą wiedzę innym daj,sam z mądrości źródeł pij, dlatego chciałby dzielić się tym co ma – zdobytą wiedzą i pasją do nauki. Doświadczenie zdobył poprzez organizację pokazów z zakresu chemii, fizyki, biologii współpracując z macierzystymi szkołami do których uczęszczał. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym oraz stypendiom potwierdza swoje przygotowanie merytoryczne.

Typ społecznika, altruista, otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Wie, że pasja rodzi się w głowie od najmłodszych lat i to właśnie wtedy mózg zostaje zaprogramowany na resztę życia.

Teraz swoimi ambicjami i drogą do realizacji marzeń chciałby podzielić się z najmłodszymi. Zachęcić, a nie zniechęcić – to podejście, które prezentuje zaczynając każdą współpracę z dziećmi. Jego pasją są również podróże, fotografia i taniec towarzyski. Przez życie kieruje się słowami jednego z największych autorytetów, marzycieli świata i założyciela firmy Apple – Steve’a Jobsa – „Pozostań nienasyconym. Pozostań lekkomyślnym.”

Agnieszka Wiśniewska

Agnieszka Wiśniewska

Inteligencja finansowa

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykładowca z zawodu i zamiłowania. Jej ulubionym przedmiotem przez wszystkie szkolne lata była matematyka. Obecnie jej zainteresowania naukowe skupiają się na problematyce zachowań konsumentów. Autorka licznych publikacji z tego zakresu. Ma na koncie kilka zrealizowanych pod swoim kierunkiem projektów badawczych. Uwielbia pracować z dziećmi, ponieważ ich nieschematyczne myślenie i kreatywne pomysły dostarczają jej inspiracji i motywacji do rozwoju.

Paula Dmochowska

Paula Dmochowska

Pierwsza pomoc, Medycyna

Studentka medycyny, codzienne zajęcia stara się łączyć z pracą w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, czy w Polskim Czerwonym Krzyżu, gdzie od lat prowadzi zajęcia typu Peer Education, czyli edukacji rówieśniczej. Miała przyjemność wielokrotnie prowadzić zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym, gimnazjalnym i licealnym na tematy pierwszej pomocy, edukacji zdrowotnej, czy przyswajania małych milusińskich z wizytami u lekarza. Wśród jej doświadczeń zapisał się również wolontariat na wyspie Madagaskar, gdzie uczyła dzieci wschodniej sztuki walki Taekwondo.

Anna Kozłowska

Anna Kozłowska

Inteligencja finansowa, Jak działa reklama, Mass media

Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nauczyciel akademicki, lubiący zajęcia dydaktyczne prowadzone w formie dyskusji, warsztatów i ćwiczeń. W latach szkolnych marzyła, aby zostać nauczycielem matematyki i fizyki. Obecnie prowadzi zajęcia z zakresu socjologii, psychologii społecznej i komunikacji marketingowej. Autorka podręczników z zakresu technik perswazyjnych reklamy i oddziaływania mass mediów. Szlify w pracy z dziećmi zdobywała w szkole córki, prowadząc zajęcia z edukacji medialnej. Praca z dziećmi, podobnie jak ze studentami, jest dla niej wyzwaniem, które lubi podejmować.

W życiu prywatnym mama dorosłej córki – studentki filologii angielskiej. Posiadaczka szorstkowłosej jamniczki Tosi. Wakacje od lat spędza na podróżach z córką bądź bratankiem. Ostatnie wakacje spędziła z 11-letnim bratankiem w Disneylandzie i Parku Asterixa, skutecznie unikając kontaktu z rollercoasterem. W wolnych chwilach majsterkuje, robi na drutach i czyta książki.

Gniewomir Tomczyk

Gniewomir Tomczyk

Perkusja ciała

Perkusista rozrywkowy i klasyczny (drumset, cajon, instrumentarium klasyczne). Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku w klasie prof. Henryka Mikołajczyka oraz Policealnego Studium Jazzowego im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie prof. Krzysztofa Gradziuka.

Ukończył PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie prof. Bogdana Lauksa oraz PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie prof. Małgorzaty Zebury. Obydwie szkoły ukończył na oceny celujące.  Związany jest również z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie pracuje na stanowisku nauczyciela-akompaniatora.

Uczestniczył w kursach, warsztatach i festiwalach m.in. Szalone Dni Muzyki – Ameryka, Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Hanza Jazz Festiwal w Kaliszu, warsztaty jazzowe Michał Urbaniak Urbanator DaKaliszu, warsztaty jazzowe Michał Urbaniak Urbanator Days, Warsztaty Perkusyjne Owczarnia Muzyczna w Jaworkach. Koncertował oraz współpracował m.in. z Serj Tankian wraz z muzykami zespołu System Of A Down, Jan ‚Ptaszyn’ Wróblewski, Adam Wendt, Piotr Schmidt, Anna Gadd, Patrycja Czerska, Bartosz Szetela, Jan Smoczyński, Polską Orkiestrą Simfonia Iuventus(nagrania pod batutą Krzysztofa Pendereckiego), Das Warschauer Symphonie-Orchester (pod batutą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Orkiestry Symfonicznej Tadeusza Wicherka w Zamościu), Radomską Orkiestrą Kameralną (pod batutą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Macieja Żółtowskiego), Operą i Filharmonią Podlaską.

Damian Kuśmierek

Damian Kuśmierek

Eksperymenty

Student Politechniki Warszawskiej na Wydziale Chemicznym. Od dwóch lat studiuje Technologię Chemiczną. Zapalony eksperymentator, miłośnik nauki i wszelkich nowinek technicznych. Posiada szeroki zakres wiedzy związany z tymi tematami. Potrafi odpowiedzieć na nawet najbardziej zawiłe pytania w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, i pełen zapału. Sprawia że nauka przestaje być nudna, a staje się zabawą.

W wolnych chwilach czyta książki z gatunku science fiction oraz spędza czas w gronie przyjaciół.

 

Arleta Flisikowska

Arleta Flisikowska

Warcaby

W warcaby gra praktycznie od dziecka. Pasją tą zarazili ją rodzice. Pierwszy raz na Mistrzostwach Polski grała w wieku 5 lat. Pierwsze ZŁOTY MEDAL na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła mając 8 lat, a pierwszy medal z MISTRZOSTW EUROPY przywiozła rok później. Na swoim koncie w tej chwili ma wiele medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Ostatnim osiągnięciem jest Drużynowe Mistrzostwo Europy Kobiet – październik 2014.

Bardzo lubi dzieci i pragnie zarazić ich również swoją pasją. Warcaby traktuje poważnie, ale przede wszystkim przynoszą jej radość. Stara się poprzez zabawę, ciekawe zadania i kombinacje zachęcić dzieci do gry. Warcaby są dobrym sposobem na połączenie logicznego myślenie i ćwiczenia wyobraźni przestrzennej w sposób prosty i przyjemny.

Giorgi Komoshvili

Giorgi Komoshvili

Protokół dyplomatyczny, Zajęcia o wielokulturowości, Język gruziński

Pochodzi z Gruzji, ale mówi biegle w języku polskim. Ukończył Uczelnię Łazarskiego na kierunku Stosunki międzynarodowe ze specjalnością „Europeistyka”, oraz DYLPOMACJĘ w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejnym krokiem były studia podyplomowe w Collegium Civitas, gdzie ukończył Stosunki międzynarodowe i dyplomację, a obecnie jest w trakcie studiów w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego, gdzie uczestniczy w programie „Międzynarodowe Studia Coachingu”. Był również CZŁONKIEM FORUM MŁODYCH DYPLOMATÓW.

Jeśli chodzi o karierę zawodową,  wykonuje zawód tłumacza przysięgłego języka gruzińskiego. Jako jedna z trzech osób z Polski dostał się na program „Młodzież w działaniu – Youth in action”, który miał miejsce w Hiszpanii.

Karolina Sieńkowska

Karolina Sieńkowska

Sztuka wystąpień publicznych

Absolwentka kulturoznawstwa na UKSW, animatorka kultury, trenerka warsztatów edukacyjnych i artystycznych dla dzieci i młodzieży. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA prowadząc warsztaty w obszarze edukacji kulturalnej, obywatelskiej, rozwoju osobistego i zawodowego, profilaktyki przemocy i uzależnień. W swojej pracy wykorzystuje metodę dramy stosowanej. Absolwentka Szkoły Impro w Warszawie, współzałożycielka i aktorka w Teatrze Improwizowanym HELENA.  Prowadzi również zajęcia z teatru improwizowanego dla dzieci i młodzieży.

Monika Chudzińska

Monika Chudzińska

Sztuka wystąpień publicznych

Absolwentka studiów o kierunku: Pedagogika resocjalizacyjna oraz pedagogika wczesnoszkolna z rewalidacją. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywa pracując od kilku lat, jako nauczyciel oraz wychowawca w przedszkolu i w szkole podstawowej. Ukończyła liczne kursy, pozwalające w twórczy sposób pracować z dziećmi i młodzieżą np. „ warsztaty teatralne”; „warsztaty dramowe” oraz „ tańce integracyjne”. Pracowała, jako animator dziecięcy w clubach zagranicznych, prowadząc zajęcia dla dzieci z różnych narodowości. Dotychczasowa praca z dziećmi i młodzieżą, utwierdziła ją w przekonaniu, że zawód pedagoga jest jej powołaniem i pasją. Od niedawna pracuje również, jako instruktor zajęć teatralnych, na których odnosi sukcesy w postaci uśmiechu, radości i zadowolenia dzieci. Uwielbia podróżować i spędzać czas na łonie natury, podziwiając piękno wokół siebie. Interesuje się psychologią, szczególnie z zakresu rozwoju dziecka. Jest radosną oraz energiczną osobą, stawiającą sobie wciąż nowe wyzwania i cele.

Monika Chudzińska

Monika Chudzińska

Sztuka wystąpień publicznych

Absolwentka studiów o kierunku: Pedagogika resocjalizacyjna oraz pedagogika wczesnoszkolna z rewalidacją. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywa pracując od kilku lat, jako nauczyciel oraz wychowawca w przedszkolu i w szkole podstawowej. Ukończyła liczne kursy, pozwalające w twórczy sposób pracować z dziećmi i młodzieżą np. „ warsztaty teatralne”; „warsztaty dramowe” oraz „ tańce integracyjne”. Pracowała, jako animator dziecięcy w clubach zagranicznych, prowadząc zajęcia dla dzieci z różnych narodowości. Dotychczasowa praca z dziećmi i młodzieżą, utwierdziła ją w przekonaniu, że zawód pedagoga jest jej powołaniem i pasją. Od niedawna pracuje również, jako instruktor zajęć teatralnych, na których odnosi sukcesy w postaci uśmiechu, radości i zadowolenia dzieci. Uwielbia podróżować i spędzać czas na łonie natury, podziwiając piękno wokół siebie. Interesuje się psychologią, szczególnie z zakresu rozwoju dziecka. Jest radosną oraz energiczną osobą, stawiającą sobie wciąż nowe wyzwania i cele.

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540

Fenomeno spółka z o.o. zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy w Warszawie, w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000550399.

Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz być na bieżąco z Małym Geniuszem? Zapisz się do darmowej subskrybcji!